Manavgat Rafting

Manavgat Rafting

Yaz’ın keyfini doyasıya çıkartmak istiyorsanız, yapacağınız aktivitelerin başında Rafting gelmektedir. Peki ya en iyi Rafting nerede ve nasıl yapabilirsiniz?


Rafting Nedir? Rafting Nasıl Yapılır?

Rafting, su akış hızının ve debisinin yüksek olduğu akarsularda, raft adı verilen botlar ile yapılan Ekstrem bir su sporudur. Rafting ismi, Türkçe anlamıyla “Sal” olan “raft” tan gelmektedir. Bu Ekstrem sporun temel amacı, hızla ve şiddetle akan suya karşı alabora olmamaya çalışmaktır. Merak etmeyin, bu sporu yapacağınız zaman yanınızda her zaman iyi bir eğitmen ve güvenliğiniz için koruyucu ekipman bulunmaktadır.

 

Rafting sporunda akarsu zorluk seviyeleri 1 ile 6 arasındadır. 6. Seviye akarsu parkuru en zor ve 1. Seviye akarsu parkuru çok kolay olacak şekilde değerlendirilir. Türkiye içerisinde yer alan bazı bölgelerde Rafting yapabileceğiniz yerler mevcuttur. Antalya şehrinin Manavgat ilçesinde, Köprülü Kanyon üzerinde yer alan Prima Antalya Rafting Camping tesisimiz içerisinde, adrenalin ve eğlence dolu Rafting sahamız ve eğitmenlerimiz mevcuttur. Siz de, Rafting spor zevkini kaliteli bir şekilde yaşamak istiyorsanız, bizi tercih edebilirsiniz.


 

Öne Çıkarılanlar

Manavgat Buggy Safari

Buggy safari turu ilginç ve güvenli modifiye edilmiş arazi araç

Manavgat Canyoning

Canyoning son yıllarda, tek seferlik bir yaz heyecanından dünya çapında keyi

Manavgat Camping

Camping, Türkçe anlamıyla “kamp yapmak” olarak adlandırılmaktadı

Yorumlar

Ahmet ÖZDEN

...

5 Yıldız

Ağaçlar arasında güzel bir kamp yeri. Manavgat nehri kıyısında atlama rampası ve suya girilebilecek alanı ile şimdiye kadar ki en iyi kamp yerlerinden birisi. Bayan erkek WC ve duş kabinleri temiz ve kullanışlıdır. Restaurant tan yemek yiyebilirsiniz

Tugay Aydın

...

5 Yıldız

Eylül ayında burada konaklama imkânımız oldu. Konumu çok güzel doğayla iç içe bir yer. İşletme sahibi Ramazan abi güler yüzlü, yardımseverdi. Ortam sessiz sakin kendi halinizde takılabileceğiniz bir yerdi. Eşimle beraber gayet rahat konaklayabildik.

Tumay SENTURK

...

5 Yıldız

Çalışanlar gayet ilgili ve güler yüzlü, ne isterseniz ellerinden geldiğince karşılamaya çalışan bir işletme.. Duşlar ve tuvaletler temiz ama bizim insanımız biraz pis olduğu için bazen kötü durumlarda işletme sorumlu tutuluyor.. Ortak kullanabilen